• 15th, Четвер, Жовтень 2015

Щодо особливостей призначення субсидій

У зв’язку з виникненням у населення численних питань щодо собливостей призначення та розрахунку субсидій на оплату житлово – комунальних послуг на опалювальний та неопалювальний період просимо довести до населення наступну інформацію.

З  21 липня 2015 року відповідно до нової форми декларації про доходи і витрати, що затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015р. № 475, громадяни при зверненні за субсидією не декларують суми, отриманих доходів, а лише види та джерела доходів.

Слід зазначити, що до сукупного доходу враховуються як доходи, які підлягають оподаткуванню, так і доходи, які не оподатковуються.

Для призначення субсидії сукупний дохід обчислюється виходячи з нарахованих особам доходів без урахування податку. Декларуються всі види доходів (заробітна плата, пенсія, допомога, стипендія, виплати, відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від підприємницької діяльності осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або осіб, що фактично проживають, зазначених у договорі оренди), за попередній календарний рік (з 01.01.2014 по 31.12.2014). В декларації зазначається вид доходу та найменування організації, де отримано такий дохід, а для фізичних осіб-підприємців – група платника єдиного податку.

За бажанням заявника субсидія може розраховуватись з урахуванням доходу за три місяці, що передують місяцю, з якого призначається субсидія, у цьому випадку необхідно надати довідку про доходи.

Роз‘яснення громадянам щодо відмов у призначені житлової субсидії

Відповідно до постанови КМУ від 28.02.2015 № 106 «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій» з 02 травня 2015 року затверджено оновлений порядок надання населенню житлових субсидій, згідно з яким субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців, при цьому розмір субсидії розраховується окремо на опалювальний і неопалювальний періоди.

Звертаємо увагу!

У повідомленні про призначення житлової субсидії, що видається заявнику, який звернувся в неопалювальний період , зазначається, що субсидію призначено на 12 місяців, а розмір субсидії розраховано на неопалювальний період.

Субсидія на опалювальний період буде розрахована автоматично без додаткового звернення, на початку опалювального періоду після отримання інформації від організацій , що надають послуги, про розмір платежу за житлово-комунальні послуги виходячи з цін і тарифів, які діятимуть на той час.


Категорія: Новини