• 28th, Понеділок, Грудень 2015

ГРЕБІНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Васильківського району

Київської області

РІШЕННЯ

від 16 грудня 2015 року                                                                       № 33-ІІ-VІІ

смт Гребінки

Про встановлення Правил благоустрою території

по забезпеченню чистоти і порядку в селищі Гребінки

Відповідно до пункту 44 статті 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, селищна рада

В И Р І Ш И Л А :

1. Встановити Правила благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку в селищі Гребінки, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та відповідальність юридичних осіб згідно з додатком 1.

2. Затвердити Положення про органи, які мають право складати протоколи про адміністративні порушення Правил благоустрою селища Гребінки згідно з додатком № 2.

3. Закріпити ділянки територій селища за підприємствами, організаціями та установами селища згідно з додатком № 3.

4. Затвердити склад постійно діючої комісії з питань поводження з безхазяйними відходами згідно додатку №4.

5. Визначити межі утримання територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій згідно додатку № 5.

6. Дія рішення поширюється на всі установи, підприємства і організації незалежно від форм власності, підпорядкування і методів організації праці виробництва, а також громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, але не мають статусу юридичної особи, жителів селища.

7. Керівникам підприємств, організацій та установ селища різних форм власності, жителям селища в обов’язковому порядку укласти договори з адміністрацією КП “Гребінківське ЖКГ” на вивезення твердих побутових відходів.

Селищний голова                                              Н.С.ЗБРАЩЕНКО

Додаток № 1

до рішення селищної ради № 33-ІІ-VІІ

від 16 грудня 2015 року

ПРАВИЛА

благоустрою території по забезпеченню

чистоти і порядку в селищі Гребінки

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Ці правила регулюють права і обов′язки учасників правовідносин у галузі благоустрою території селища, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку у селищі.

2. Правила містять загальнообов′язкові на території селища норми, за порушення яких наступає відповідальність згідно зі ст. 152 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”.

3. Учасниками правовідносин з питань благоустрою згідно з цими Правилами є керівники та інші посадові особи підприємств,організацій, установ незалежно від форм власності і відомчого підпорядкування (далі по тексту “Відповідальні посадові особи”), фізичні особи, а також посадові особи, уповноважені здійснювати контроль за станом благоустрою.

4. Контроль за дотриманням цих Правил та координація дій відповідних посадових осіб, пов′язаних з їх виконанням, здійснюється виконавчим комітетом Гребінківської селищної ради.

2. ОБОВ′ЯЗКИ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ, А ТАКОЖ ГРОМАДЯН

5. Відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов′язані.

5.1. Утримувати належні їм, закріплені ділянки та прилеглі до них території у належному санітарному стані.

При визначенні терміну “прилегла територія”:

– встановити розмір 15 м від об’єктів торгівлі (магазинів, кафе, аптек) для постійного обслуговування і утримання в належному санітарному стані, в тому числі і очищення від снігу;

– для індивідуальних житлових будинків –  від “червоної лінії” забудови до дороги вулиці;

– для не житлових та адміністративних приміщень та територій підприємств, організацій та установ – від “червоної лінії” забудови до дороги вулиці.

5.2. Утримувати у належному санітарно-технічному стані будівлі, споруди та території. Своєчасно і якісно усувати недоліки в утриманні території, будівель, споруд, обладнання, архітектурних малих форм, реклами і рекламоносіїв, елементів зовнішнього благоустрою.

5.3. Забезпечувати не менше 2-х разів на рік обстеження відповідних територій, будівель і споруд та засвідчувати проведені обстеження акткми.

5.4. Постійно утримувати в належному стані фасади будівель і споруд та пам′ятників архітектури.

5.5. Змінювати зовнішній вигляд фасадів будівель та споруд тільки на підставі затверджених у встановленому порядку проектів, дозволів виконкому та відділу архітектури та містобудування та за умови одержання ордера на виконання цих робіт у Васильківській інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю.

5.6. Розміщувати елементи зовнішньої реклами, рекламоносії, малі архітектурні форми та елементи зовнішнього благоустрою, паркувати автотранспортні та на території селища у встановленому порядку.

5.7. При організації вуличної торгівлі, у тому числі під час проведення масових заходів, забезпечувати своєчасне прибирання, збір та вивезення сміття з відведеної території, не допускати його накопичення.

5.8. Проводити земельні та будівельні роботи, насипання піску, встановлення огорож, механізмів та обладнання, тимчасових споруд, побутових вагончиків, складування конструкції і матеріалів, суворо дотримуватись вимог проекту організації будівництва і тільки на підставі відповідного дозволу на виконання будівельних робіт та ордеру на проведення земельних робіт. Своєчасно і якісно проводити благоустрій територій після закінчення цих робіт.

5.9. Забезпечувати вивезення твердих побутових і негабаритних відходів, а також харчових відходів згідно з вимогами діючих санітарних норм.

5.10. Забезпечувати розміщення контейнерів, урн для збору сміття біля житлових будинків, торгових об′єктів, адміністративних будинків та твердих побутових відходів у спеціально визначених місцях, утримувати їх в належному санітарно-технічному стані.

5.11. Не допускати прокладання теплопроводів, водопроводів та інших інженерних мереж на поверхні шляхів, тротуарів, пішохідних доріжок, а також відведення стічних вод на тротуари, шляхи та інші місця, не передбачені технологією відводу стічних вод.

5.12. Забезпечувати виконання планових і аварійних робіт тільки за дозволом Васильківської інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю або виконавчого комітету, дотримуючись при цьому всіх вимог та умов, зазначених в дозволі.

5.13. Проводити своєчасне відновлення зовнішнього вигляду малих архітектурних форм, рекламоносіїв згідно з паспортом, затвердженим відділом архітектури та містобудування Васильківської РДА.

5.14. Утримувати в належному санітарному стані земельні ділянки, що відведені в установленому порядку під будівництво.

5.15. Вживати заходи щодо виключення можливості винесення автотранспортними засобами на дорожні об′єкти сипучих матеріалів і розчинів, а також засмічення вулиць внаслідок переповнення кузова матеріалами, пошкодження тари, розвіювання безтарних вантажів, руху із незакріпленим вантажем, забруднення або запилення повітря.

5.16. Організувати механічне або ручне очищення і миття автотранспортних засобів при їх виїзді з будівельних майданчиків на проїзджу частину вулиць.

5.17. Не допускати накопичення будівельного сміття на будівельних майданчиках та прилеглих до них територіях, здійснювати його вивезення по мірі необхідності, забезпечувати виконання заходів по запобіганню пилоутворення на територіях об′єктів, не допускати відкачування та виливання води на проїжджу частину вулиць, газони, тротуари, у водойми.

5.18. При проведенні ремонтних робіт на фасадах будинків і споруд для забезпечення техніки безпеки обов′язково використовувати захисну сітку чи плівку.

3. ДІЇ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОСІБ, ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ

ОРГАНІЗАЦІЙ, А ТАКОЖ ГРОМАДЯН, ЩО ЗАБОРОНЯЮТЬСЯ

ЦИМИ ПРАВИЛАМИ

6. Відповідальним посадовим особам підприємств, установ, організацій, а також громадянам забороняється:

6.1. Захаращувати території матеріалами, конструкціями, сміттям, побутовими відходами, відходами виробництва, накопиченням снігу та криги тощо.

6.2. Самовільно, без дозволу власника (землекористувача), висаджувати дерева, кущі, влаштовувати газони та городи, якщо таке не передбачалося проектом благоустрою і суперечить будівельним нормам і правилам.

6.3. Проводити всі види будівельних, монтажних і ремонтних робіт без дозволу інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю та виконавчого комітету на їх виконання.

6.4. Вивозити і звалювати сміття, будівельні, побутові, харчові відходи, відходи виробництва, траву, гілля деревини, листя, сніг у невідведених для цього місцях та влаштовувати звалища.

6.5. Складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання, механізми за межами будівельних майданчиків, ліній забудов селища та на прилеглих до будинків територіях.

6.6. Мити автотранспортні засоби, машини, механізми у невизначених для цього місцях.

6.7. Очищати дахи від снігу та льоду без встановлення тимчасових огорож на прилеглих до будівель і споруд територіях.

6.8. Використовувати не за призначенням контейнери для збору сміття та твердих побутових відходів.

6.9. Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, листівки тощо у невизначених спеціально для цього місцях.

6.10. Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, тощо.

6.11. Вивішувати дорожні знаки без погодження з виконавчим комітетом, Державною автомобільною інспекцією ГУ МВС України у Київській області.

6.12. Встановлювати на дорогах вулиць селища перешкоди для проїзду автотранспортних засобів.

6.13. Забруднювати, самовільно змінювати межі акваторії та прибережні смуги річки Протока та ставків.

6.14. Заправляти, ремонтувати автотранспортні засоби і механізми, човни і катери на прибудинкових територіях, газонах, берегах водоймищ селища, пішохідних доріжках, тротуарах, у парках та скверах тощо, а також іздити автотранспортом по тротуарах, пішохідних доріжках, газонах зелених зон селища та паркування на них.

6.15. Залишати автотранспортні засоби, механізми на внутрішньо-квартальних проїздах, що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежних, прибиральної та аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового та приватного вантажного і пасажирського транспорту на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок тощо.

6.16. Розпалювати багаття, спалювати сміття, листя, гілки, використані шини та відходи виробництва тощо.

6.17. Захаращувати пожежні проїзди на територіях, прилеглих до житлових будинків.

6.18. Захаращувати балкони, лоджії предметами і матеріалами, які негативно впливають на архітектуру фасадів будівель і споруд.

6.19. Використовувати прилеглу до багатоквартирних житлових будинків територію для городництва.

6.20. Кидати сміття, недопалки, папір, тару, ганчір′я тощо на вулицях, площах, парках, інших громадських місцях, а також спалювати сміття у контейнерах і урнах.

6.21. Розпивати пиво і спиртні напої, лузати насіння у громадських місцях.

6.22. Встановлювати антени на покрівлях багатоповерхових житлових будинків  житлового фонду комунальної власності Гребінківської селищної ради та житлових фондів, які перебувають на балансі підприємств та господарств селища в разі, якщо встановлення антен приводить до руйнування цілісності дахів житлових будинків.

6.23. Виливати рідкі нечистоти в центральну каналізаційну мережу та на прилеглу територію.

6.24. Перевертати контейнера та урни для сміття.


4. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЛАГОУСТРОЮ

До відповідальності за порушення цих Правил у сфері благоустрою селища, відповідно до вимог чинного законодавства, притягаються особи винні у:

– порушенні Правил благоустрою селища Гребінки (стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

– знищенні або пошкодженні зелених насаджень або інших об’єктів озеленення (стаття 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

– порушенні правил тримання собак і котів (стаття 154 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

– порушенні вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях ( стаття 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення);

– самовільному зайнятті території (частини території) об’єкта благоустрою селища;

– пошкодженні (руйнуванні чи псуванні) вулично-дорожньої мережі, інших об’єктів благоустрою населеного пункту;

– самовільному доступі до шкафних ящиків управління мережі вуличного освітлення;

– порушенні правил функціонування кладовища селища Гребінки.

Перелік посадових осіб, уповноважених здійснювати контроль за станом благоустрою, передбачений цими Правилами, визначається рішеннями Гребінківської селищної ради і розпорядженнями Гребінківського селищного голови.

Селищний голова                                           Н.С.ЗБАРАЩЕНК


Додаток № 2

до рішення  селищної ради № 33-ІІ-VІІ

від 16 грудня 2015 року

ПОЛОЖЕННЯ

про органи, які мають право складати протоколи про

адміністративні порушення правил благоустрою селища Гребінки

1. Органи, які уповноважені розглядати питання технічного, санітарного та екологічного стану об′єктів і територій селища, порушення благоустрою та правил виконання робіт, які розробляють і пропонують заходи по усуненню виявлених недоліків:

– члени постійної комісії з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та благоустрою Гребінківської селищної ради;

– працівники виконавчого комітету Гребінківської селищної ради (селищний голова, заступник селищного голови , спеціаліст-землевпорядник);

– штаб по благоустрою селища;

– адміністрація КП “Гребінківське ЖКГ” (директор та головний

інженер);

– посадові особи Васильківського відділу поліції ГК Національної поліції України у Київській області та Гребінківського відділення поліції.

2. Посадові особи органів, які перевіряють при виявленні недоліків на підконтрольному об′єкті чи території, складають Припис на усунення недоліків, або Протокол і вручають його порушникові.

3. Приписи та Протоколи складаються на юридичних та фізичних осіб, які допустили порушення Правил н території селища Гребінки.

5. Порушник, у разі незгоди з Протоколом, має право звернутися з позовом до суду.

Селищний голова                                           Н.С.ЗБАРАЩЕНКО

Додаток № 3

до рішення  селищної ради № 33-ІІ-VІІ

від 16 грудня 2015 року

СПИСОК

закріплених ділянок території селища за

підприємствами, організаціями і установами селища

ПАТ “Саливонківський цукровий завод”

Вулиці Леніна, 1Травня, Ворошилова, Чехова, Фрунзе, Комсомольська, Свердлова.

ПАТ “Гребінківський машинобудівний завод”

Вулиці Радянська, 8 Березня, Ленінградська, 1 Травня, Комінтерна, Пушкіна, Корольова, Робітнича, провулки Радянський, 8 Березня, 1 Травня, Ленінградський, пішохідна доріжка по вулиці Леніна, парк біля Братської Могили, територія, прилегла до водо-,  та каналізаційних мереж, житлового фонду підприємства.

ТДВ “Агропрогрес”

Частина вул. Київська, прилегла до території підприємства та житлового фонду, вул. Франка, Жовтнева, провулки Франка, Жовтневий, територія, прилегла до водо-,  та каналізаційних мереж.

ПРАТ “Гребінки-Хлібопродукт”

Вулиця  Індустріальна.

ТОВ “Агронерудремпостач”

Частина вулиць Київська та Індустріальна, прилегла до території підприємства.

Колективне підприємтво  “Гребінківський ККП”

Вулиця К.Маркса, провулок К.Маркса

ДП ДГ “Саливінківське”

Частина вул. Білоцерківська від залізниці до транспортного цеху ВАТ “Саливонківський цукровий завод”, парк навпроти адмінприміщення, вул. Лугова.

СТОВ “Гребінківське”

Частина вул. Київська від будинку № 1 до моста, Ярова, Шевченка, Димитрова, Перемоги, Партизанська, Кірова, Садова.

Гребінківське споживче товариство

Частини вул. Київська, 1 Травня, Радянська, Леніна, прилеглі до території магазинів,  адмінприміщення та магазинів товариства.

ТОВ “Арай Україна ЛТД”

Вулиці Лермонтова, Проектна, Гагаріна.

ФГ “Олександра”

Вулиці Горького, Спартаківська, Котляревського, Мічуріна, Лесі Українки, Вишнева, Молодіжна.

ФОП Гевель А.І.

Вулиці Блюхера, Стаханівська

ФОП Індиченко В.В.

Вулиці Суворова, Набережна, Червоноармійська

ТОВ “МЕБІУС-ГРУП”

Вулиця Індустріальна.

Комунальне підприємство”Гребінківське ЖКГ”

Вулиці Заводська, Південна, Чапаєва, Котовського, , два парки, розташовані в центрі селища та біля цукрового заводу; Меморіал жертвам голодомору 1932-33 років; територія житлового фонду по вулицях Леніна, Білоцерківська, Заводська, Південна, артезіанських свердловин на вулицях Леніна та Білоцерківська.

Селищний голова                                    Н.С.ЗБАРАЩЕНКО

ДОДАТОК № 4

до рішення селищної ради

від 16 грудня 2015 року

№ 33-ІІ-VІІ

СКЛАД

постійно діючої комісії з питань поводження

з безхазяйними відходами

1. Руденко В.М. – голова комісії, заступник селищного голови

2. Парфьонов М.С. – заступник голови комісії, директор КП “Гребінківське ЖКГ”

3. Васьковська Л.П. – секретар комісії, землевпорядник виконкому

Члени комісії:

4. Даниленко П.А., директор КП “Гребінківське ККП”

5. Бровченко В.В., депутат Гребінківської селищної ради

6. Бакоцький С.С.., начальник Гребінківського відділення поліції

7. Ліберт А. В., дільничний інспектор поліції

Селищний голова                                   Н.С.ЗБАРАЩЕНКО


Додаток № 1

до рішення селищної ради №

від 16 грудня 2015 року

Визначення меж утримання територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій

№ п/п

Найменування території

Найменування організації, установи, підприємства, на яке покладається утримання відповідної території

Межі утримання територій, прилеглих до територій підприємств, установ, організацій, приватних домоволодінь громадян, не менше ніж

1

2

3

4

1

Двори, тротуари, покриття проїзної частини проїздів, прибудинкової території житлового фонду, ОСББ

Юридичні або фізичні особи, які здійснюють управлення будинком, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку

20 м від межі відведеної земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

2

Двори, тротуари, майданчики, покриття проїжджої частини вулиці, інші території земельних ділянок, що надані у власність або  користування юридичним або фізичним особам

Юридичні або фізичні особи, які є власниками або користувачами земельних ділянок

20 м від межі земельної ділянки та до проїжджої частини вулиці

3

Території, прилеглі до об’єктів соціальної інфраструктури

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

15 м від межі земельної ділянки до проїжджої частини вулиці

4

Території, прилеглих до автозаправних станцій

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

50 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

1

2

3

4

5

Території, прилеглі до торговельних центрів, об’єктів побутового обслуговування, громадського харчування, авторемонтних майстерень, магазинів, ринків, тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально- культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності

Суб’єкти господарювання, що експлуатують вказані об’єкти

20 м від межі земельної ділянки, що надана у власність або користування, та до проїжджої частини вулиці

6

Території, прилеглі до індивідуальних гаражів, сараїв, льохів

Власники індивідуальних гаражів, сараїв, льохів

5 м навколо індивідуальних гаражів, сараїв, льохів

7

Території, прилеглі до трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій

Підприємства, установи, організації, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти

у радіусі 10 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

8

Автобусні зупинки, зупинки маршрутних транспортних засобів і стоянки (місця відстою) маршрутних таксі

Відповідні дорожньо- експлуатаційні підприємства або інші суб’єкти господарювання на договірних засадах

у радіусі 20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

9

Майданчики для паркування

Суб’єкти господарювання, які утримують майданчики для паркування

20 м від периметру споруд та до проїжджої частини вулиці

10

Мости, шляхопроводи, інші штучні споруди, території під шляхопроводами

Балансоутримувачі штучних споруд

10 м від периметру споруд

11

Контейнерні майданчики

Балансоутримувачі територій, на яких розміщено контейнерні майданчики

5 м від периметру споруди

1

2

3

4

13

Території, відведені під проектування та забудову

Фізичні або юридичні особи, яким відповідно до законодавства відведені земельні ділянки, незалежно від того, ведуться на них роботи чи не ведуться

20 м від межі земельної ділянки, яка відведена під проектування та забудову, та до проїжджої частини вулиці

14

Водопровідні та каналізаційні мережі

Підприємства, установи, організації, фізичні особи, на балансі яких знаходяться вказані об’єкти

По 5 метрів по обидві сторони місця розташування (траси) мереж

Секретар ради                                О.І.Красовська

Категорія: Рішення сесій