• 15th, Середа, Квітень 2015


ГРЕБІНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Васильківського району

Київської області

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

РІШЕННЯ

від 31 березня 2015 року                                                                                 №  20

смт Гребінки

Про розгляд листа адміністрації Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів

Заслухавши лист адміністрації Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. від 26.09.2015 року вих. № 97, інформацію селищного голови Збаращенко Н.С., заступника директора Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. Жили Л.В. з господарської роботи про ситуацію з каналізаційною мережею по вулиці Леніна (додаток № 1), відповідно до п.п. 2 п. “б” ст. 30 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,

виконком селищної ради

ВИРІШИВ:

1. Інформацію селищного голови Збаращенко Н.С., заступника директора Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. з господарської роботи Жили Л.В.  прийняти до відома.

2. Адміністрації ПАТ “Гребінківський машинобудівний завод” (голова правління Майструк Ю.Б.):

– розробити тариф на утримання та обслуговування центральної каналізаційної мережі та подати його на погодження у встановленому законодавством порядку;

терміново в строк до 10.04.2015 року ліквідувати витік з переливного колодязя, розташованого навпроти території Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст.

3. В разі невиконання даного рішення матеріали подати до Васильківської міжрайонної прокуратури.

4. ПП Кривцову Д.В. надати виконкому  дозвільний документ, на підставі якого було здійснено приєднання адміністративної будівлі з кімнатами для відпочинку та закладу для харчування по вулиці 1 Травня, 43 до централізованої каналізаційної мережі селища та договір на прийом та очищення каналізаційних стоків.

5. В разі не надання матеріалів, вказаних в п. 3. рішення, відключити адміністративну будівлю з кімнатами для відпочинку та закладу для харчування по вулиці 1 Травня, 43 від централізованої каналізаційної мережі.

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови Руденка В.М.

Селищний голова                                    Н.С.ЗБАРАЩЕНКО

Додаток № 1

до рішення виконкому від

31.03.2015 року №

ІНФОРМАЦІЯ

про ситуацію з централізованою каналізаційною

мережею по вулиці Леніна

До виконавчого комітету селищної ради надійшов лист, підписаний директором Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальчук В.М. та головою батьківського комітету школи Артем’євим С.А. (вих. № 97 від 25.03.2015 року) про надання допомоги у ліквідації постійних витоків з переливного колодязя, розташованого навпроти території школи, що створює небезпеку виникнення інфекційних захворювань серед школярів.

Адміністрація ПАТ “Гребінківський машинобудівний завод”, до якої звернулася директор   Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальчук В.М. з проханням провести ремонт каналізаційної мережі, відмовила у проведенні ремонту в зв’язку з тим, підприємством не отримуються кошти на утримання та обслуговування централізованої каналізаційної мережі по вулиці Леніна (лист від 26.03.2015 року вих. № 204-01).

На протязі довгого періоду, починаючи від будівництва централізованої каналізаційної мережі до наших днів, каналізаційна мережа майже не обслуговувалась, а нинішньою адміністрацією заводу заперечувався сам факт належності її до підприємства.

На підставі документів, які має виконавчий комітет, централізована каналізаційна мережа по вулиці Леніна діаметром труби 274 мм та протяжністю 1,6 км будувалась заводом “Цукропроммеханізація”, правонаступником якого є в даний час ПАТ “Гребінківський машинобудівний завод”.

Матеріали, які є у виконавчого комітету, свідчать про наступне, починаючи ще з далекого 1995 року.

Головою правління АТ “Цукропроммеханізація” Цаплієнком О.П. 25 липня 1995 року було видано наказ № 51, який зобов’язав в строк до 1 вересня 1995 року провести очищення всіх оглядових ям системи каналізації, водопостачання та теплотраси, оглядові ями потрібно було накрити люками, постійно один раз на місяць проводити ретельне обстеження цих об’єктів для своєчасного виявлення і ліквідації упущень, та кожного дня проводити перевірку наявності кришок на оглядових ямах.

Головним механіком заводу Мельником С.Б. 9 вересня 1995 року було складено акт про виконання даного наказу. Однак через неналежне виконання службових обов’язків службовими особами АТ “Цукропроммеханізація” 9 квітня 1996 року мав місце трагічний випадок з учнем 1 класу Гребінківської середньої школи Бугаєнком Максимом, який втопився у переливному колодязі централізованої каналізаційної мережі. Проведеною Васильківською міжрайпрокуратурою перевіркою встановлені очевидні порушення, які призвели до загибелі малолітнього школяра, а саме злочинно-недбале ставлення до виконання своїх обов’язків службових осіб, що несуть відповідальність за належний технічний стан каналізаційних споруд, безпеку громадян, в т. ч. школярів. В поданні Васильківської міжрайонної прокуратури від 28.11.1996 року № 79-478 по кримінальній справі № 79-478 вказано, що трагічний випадок стався через безпринципне ставлення голови правління АТ “Цукропроммеханізація” до обслуговування каналізаційної мережі та переливного колодязя, які навіть не перебували на балансі підприємства. Проти голови правління ВАТ  “Цукропроммеханізація” Цаплієнка О.П. та інших посадових осіб була відкрита  кримінальна справа, але до відповідальності було притягнуто тільки тодішнього головного механіка Мельника С.Б.

В зв’язку з трагічним випадком смерті учня середньої школи селищним головою Збаращенко Н.С. було прийнято розпорядження від 10.04.1996 року за № 21, згідно якого було утворено комісію для вивчення причин трагічного випадку та наказано керівникам підприємств селища, на балансі яких є інженерні мережі, терміново перевірити стан мереж та каналізаційних люків. Адміністрації АТ “Цукропроммеханізація” потрібно було надати виконкому технічну документацію на інженерні мережі, чого не зроблено до цього часу.

На виконання розпорядження селищного голови головою правління АТ  “Цукропроммеханізація” Цаплієнком О.П. було видано наказ за № 36 від 10.04.1996 року, згідно якого було наказано головному  інженеру Батуєву А.В. та інженеру по ТБ Івановій Н.Л. провести позачергове обстеження інженерних мереж, в тому числі каналізаційних,  які підпорядковані заводу та оглядових ям. З метою виконання наказу було розроблено міроприємства. В результаті проведеної роботи всі оглядові ями каналізаційної мережі по вулиці Леніна  були прономеровані та накриті люками або металевими листами.

В кінці 1996 року постало питання передачі житлового фонду та інженерних мереж АТ “Цукропроммеханізація” до комунальної власності Київської області. В матеріалах, поданих адміністрацією підприємства до Васильківської РДА за підписом голови правління Цаплієнком О.П. та головним бухгалтером Корнієнко О.Б., скріплених мокрою печаткою підприємства, надано характеристику наявних на підприємстві каналізаційних мереж – діаметр, довжина, залишкова вартість і т.д., що  свідчить про те, що припис Васильківської міжрайонної прокуратури був виконаний і мережа була взята на баланс підприємства.

На жаль, нинішньою адміністрацією заводу не зроблено належні висновки з трагедії 1996 року. На даний час ситуація повторюється, має місце витік з переливного колодязя (витоки вже досягли приміщення котельні, яка опалює приміщення Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст.), чим  вже створена  незадовільна санітарно-епідеміологічна ситуація. В зоні витоку з каналізаційної мережі школа, лікарня, дитячий садок, і трагедія може повторитись, але наслідки вже будуть іншими.

Посилання адміністрації підприємства на те, що не отримуються кошти на утримання та обслуговування каналізаційної мережі є безпідставними, потрібно тільки розробити тариф та погодити в установленому законодавством порядку, що роблять інші підприємства селища. В противному випадку каналізаційна мережа повинна обслуговуватись за кошти підприємства.

Виконавчий комітет неодноразово звертався до адміністрації ПАТ “Гребінківський машинобудівний завод” з листами про проведення ремонту каналізаційної мережі, ліквідації виливу з переливного каналізаційного колодязя та про ситуацію з каналізаційною мережею (листи від 21.09.2011 року вих. № 592, від 24.10.2011 року вих. № 699, від 23.12.2014 року вих. № 694, від 06.01.2015 року вих. № 9), але належних висновків адміністрацією підприємства так і не зроблено. Також адміністрацією підприємства не робляться конкретні кроки по вирішенню питання передачі житлового фонду та об’єктів інфраструктури до комунальної власності Гребінківської селищної ради. До існуючих проблем з обслуговуванням каналізаційної мережі додалося підключення до неї адміністративної будівлі з кімнатами для відпочинку та закладу для харчування по вулиці 1 Травня, 43.

Заступник селищного голови                                     В.М.Руденко

Категорія: Новини