• 13th, Вівторок, Березень 2012

ГРЕБІНКІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА

Васильківського району

Київської області

                                           Р І Ш Е Н Н Я

від  31 січня  2012 року                                    № 1

смт Гребінки

 

Про організацію дозвілля молоді в селищі

 

         Заслухавши та обговоривши інформацію  селищного голови Збаращенко Н.С., заступника селищного голови Руденка В.М., директора Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальчук В.М., директора Гребінківської районної гімназії Осьмак Л.Б., старшого уповноваженого відділу кримінальної міліції у справах дітей Васильківського МВ ГУ МВС України в Київській області Копилової М.А., директора Будинку культури Шевченка В.С., директора Васильківського районного дитячого будинку “Горобинка”  Ткаченко Л.В., начальника Гребінківського СВМ Щербини О.Б., відповідно до п.п.2,3,4 п.б ст. 30, п.7 ст. 32 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”,

 виконком селищної ради

                                               ВИРІШИВ:

1. Інформацію селищного голови Збаращенко Н.С., заступника селищного голови Руденка В.М., директора Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ковальчук В.М., директора Гребінківської районної гімназії Осьмак Л.Б., старшого уповноваженого відділу кримінальної міліції у справах дітей Васильківського МВ ГУ МВС України в Київській області Копилової М.А., директора Будинку культури Шевченка В.С., директора Васильківського районного дитячого будинку “Горобинка”  Ткаченко Л.В., начальника Гребінківського СВМ Щербини О.Б. прийняти до відома (додаток № 1).

2. Вказати суб’єктам підприємницької діяльності селища, директору Будинку культури Шевченку В.С., СПД Ротаненку К.А. на наступні недоліки:

– порушення режимів роботи;

– відвідування клубних закладів неповнолітніми після 22.00;

– вживання алкогольних напоїв, тютюнокуріння в місцях, де заборонено вживання тютюнових виробів.

3. Вказати СПД Ротаненко К.А. на незадовільну роботу по:

– утриманню приміщення клубу та прилеглої до нього території в належному санітарному стані;

– дотриманню температурного режиму в приміщенні клубу.

4. Рекомендувати суб’єктам підприємницької діяльності селища, у власності або в оренді яких є магазини, бари, кафе, директору Будинку культури Шевченку В.С., СПД Ротаненку К.А.:

– звернутися до виконавчого комітету за погодженням режимів роботи закладів;

– вивісити вивіски з вказанням режиму роботи закладів;

– удосконалювати методи і форми проведення дискотек.

5. Рекомендувати Гребінківському СВМ (начальник Щербина О.Б.):

– постійно бути присутніми під час проведення дискотек;

– в разі порушення вимог чинного законодавства, рішень  сесій селищної ради та виконавчого комітету порушників притягати до відповідальності;

– посилити роботу по виконанню рішення виконавчого комітету від 30.06.2012 року № 52 “Про розгляд рішення Київської обласної ради “Про рекомендацію сільським, селищним, міським радам Київської області впорядкувати тютюнокуріння на території Київської області”.

6. Рекомендувати постійним комісіям Гребінківської селищної ради: з питань законності, правопорядку та соціального захисту населення (голова Кузьменко О.В.); з питань комунальної власності, торгівлі, підприємництва та побутового обслуговування населення (голова Волошин В.М.); з питань охорони здоров’я, освіти, культури, молоді та спорту (голова Ковальчук В.М)   активізувати роботу по проведенню рейдів-перевірок по дотриманню вимог чинного законодавства, рішень сесій ради та виконавчого комітету щодо діяльності торгівельних закладів селища та місць масового відпочинку молоді зі складанням протоколів про виявлені правопорушення.

7. Рекомендувати загальношкільним батьківським комітетам Гребінківських гімназії  та ЗОШ І-ІІІ ст.:

– обговорити питання організації дозвілля шкільної молоді в селищі;

– обговорити та внести пропозиції щодо режиму роботи дискотек;

– організувати систему перевірок місць дозвілля молоді;

– головам батьківських комітетів  Гребінківських гімназії  та ЗОШ І-ІІІ ст. довести до відома батьків про адміністративну відповідальність щодо невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей, зокрема вимог статі 184 Кодексу України ”Про адміністративні порушення“.

8. Рекомендувати адміністраціям навчальних закладів селища:

– посилити виховну роботу з учнями;

– узагальнити пропозиції загальношкільних та класних батьківських комітетів щодо питань організації дозвілля молоді і подати пропозиції виконкому селищної ради.

9. Зобов’язати власників кафе, барів, магазинів на території селищної ради:

– дотримуватись режимів роботи закладів, погоджених з виконавчим комітетом ради;

– не допускати порушення вимог чинного законодавства щодо продажу спиртних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім;

– вивісити витяги з Правил торгівлі спиртними напоями та тютюновими виробами щодо заборони продажу спиртних напоїв неповнолітнім на видних місцях.

10. Рекомендувати адміністрації Васильківського районного дитячого будинку  (директор Ткаченко Л.В.):

         – тримати під постійним контролем перебування вихованців закладу в  та нічний час, особливо в вихідні та святкові дні;

– залучати кожного вихованця до гурткової роботи.

11. Просити Васильківську РДА (голова Сабадаш В.І.) надати допомогу у відкритті тренажерного залу в селищі.

12. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника селищного голови Руденка В.М.

 

                   Селищний голова        Н.С.ЗБАРАЩЕНКО

                                                                                                                     

 

ДОДАТОК № 1

до рішення виконкому

Гребінківської селищної ради                                                                                                   від 31 січня 2012 року № 1

 

ІНФОРМАЦІЯ

про організацію дозвілля молоді в селищі

 

         Виконавчим комітетом селищної ради питанню організації дозвілля молоді в селищі приділяється значна увага. З цією метою в селищі працюють Васильківський районний центр дитячої та юнацької творчості, Гребінківська філія Васильківської ДЮСШ, Гребінківська школа естетичного виховання. Для молоді шкільного віку в ЦДЮТ працюють 29 навчальних гуртків, в яких навчаються 518 дітей селища. Гуртки працювали на базі ЦДЮТ (237 дітей), Гребінківської ЗОШ IIII ст. (147 дітей), дитячого будинку  “Горобинка” – (12 дітей), Гребінківської гімназії (27 дітей), дитячого садка ”Казочка“ (92 дітей). Шкільна молодь з задоволенням відвідує гуртки “Українська народна вишивка”, ”Туристичними стежками“, “Сучасний танець”, ”Літературне слово“, “Екологія і світ”, танцювальний, співочий гуртки, ізостудію та інші гуртки.

На території  Гребінківської селищної ради працює  Васильківська районна дитячо-юнацька спортивна школа, яка  проводить навчально-тренувальну роботу з дітьми селища. На даний час в смт Гребінки працює два відділення спортивної школи: баскетболу та настільного тенісу в яких навчається 63 вихованці.

         З метою організації дозвілля молоді в селищі працюють: клуб ВАТ ”Саливонківський цукровий завод“, Будинок культури по вулиці Карла Маркса, в яких по вихідних та святкових днях організовуються дискотеки; стадіон, майданчик для гри в міні-футбол на території гімназії, спортивні майданчики на території ЗОШ І-ІІІ ст., 4 бібліотеки.

         Велика увага приділяється фізкультурі та спорту. Вихованці навчальних закладів селища постійно приймають участь у селищних, районних і обласних змаганнях, на яких успішно захищають спортивну честь селища. По підсумках спортивних змагань серед 30 шкіл району наша Гребінківська ЗОШ І-ІІІ ст. зайняла ІІ місце. Кращі спортсмени представляють селище в командах з волейболу, баскетболу, настільного тенісу, російських шашок, футбольних клубів ”Гребінки“, “Сигнал”.

         Багато уваги в 2011 році виконавчий комітет приділив покращенню технічного стану Будинку культури, який комунальною власністю селищної ради. В приміщенні виконано роботи по поточному ремонту внутрішньої і зовнішньої мережі електропостачання на загальну суму близько 30 тисяч гривень, укріплено матеріальну базу.

         З метою мінімізації злочинного впливу на неповнолітніх та молодіжне середовище працювали комісії селищної ради та виконавчого комітету, проводились рейди-перевірки дотримання правил торгівлі, режимів роботи закладів торгівлі та фактів перебування в них неповнолітніх після 22-ої години. Остання така перевірка була проведена спільною комісією депутатського корпусу та виконавчого комітету. В результаті проведення перевірок були встановлені порушення вимог чинного законодавства, а також рішень, прийнятих виконавчим комітетом та селищною радою. Характерними порушеннями є: недотримання режимів роботи закладів дозвілля молоді, відвідування клубних закладів неповнолітніми, вживання алкогольних напоїв, тютюнокуріння в приміщеннях клубів під час проведення дискотек. Приміщення клубу ВАТ “Саливонківський цукровий завод”, м’яко кажучи, давно не відповідає вимогам часу. При настанні мінусової температури повітря в приміщенні клубу холодно,тож не дивно, що молодь приходить в заклад ”підігрітою“. На потолках клубу розвішено майже річної давності гілля дерев з сухими  листками, які не знято до цього часу. Багато претензій до зовнішнього стану будівлі клубу, яка потребує ремонту. Далеко не в належному стані утримується територія, прилегла до території клубу, а також до Будинку культури по вулиці Карла Маркса, 158.

         Багато з вказаного вище було відображено в телепередачі п’ятого каналу Українського телебачення в програмі “Сельские тусовщики”, яка була знята в серпні минулого року в клубі ВАТ ”Саливонківський цукровий завод“. Кадри телепередачі відображають, як в клубі відпочиває молодь – з запаленими сигаретами, відкоркованими пляшками пива. В інтерв’ю оператору знімальної групи молодь відкрито говорить про вжиття спиртних напоїв неповнолітніми, можливість придбання самогонних напоїв в любий час доби.

Свій ”внесок“ вносять заклади торгівлі, деякі з яких продавали спиртні напої неповнолітнім. В результаті перевірок, проведених відділом  кримінальної міліції у справах неповнолітніх Васильківського МВ ГУ МВС України в Київській області, офіційно встановлено три факти продажу спиртних напоїв неповнолітнім на території селища, на винних складено протоколи про адміністративні правопорушення, і постановами адміністративної комісії при виконавчому комітеті їх притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді немалої суми штрафу. Великий обсяг робіт по профілактиці злочинності у молодіжному середовищі на території селища проводить старший уповноважений відділу кримінальної міліції у справах дітей Копилова Майя Андріївна. Вчиненню порушень в клубних закладах сприяє відсутність представників правоохоронних органів, зокрема дільничих інспекторів міліції Гребінківського селищного відділення міліції, під час проведення дискотек. Недостатньо контролюється також виконання рішення виконавчого комітету від 30.06.2012 року № 52 “Про розгляд рішення Київської обласної ради “Про рекомендацію сільським, селищним, міським радам Київської області впорядкувати тютюнокуріння на території Київської області”, виконання якого покладено на Гребінківське СВМ.

 

Секретар виконкому             О.І.КРАСОВСЬКА

Категорія: Рішення сесій