• 11th, Четвер, Червень 2015

При підвищеній задимленості атмосферного повітря внаслідок пожеж, викликаних горінням нафтопродуктів та інших вогненебезпечних речовин, з метою попередження отруєння людей продуктами горіння, загострення серцево-судинних, легеневих та інших хронічних захворювань, хвороби шкіри та алергічних проявів, попередження загострення хронічних захворювань слід приділяти особливу увагу профілактичним заходам, які обмежують надходження в організм шкідливих речовин, зокрема:
1. Якщо людина страждає на алергію чи астму, то горіння нафтопродуктів може викликати алергію. Астматикам потрібно поберегтися. Якщо зявилися нежить, температура, кашель чи висипання на тілі, необхідно звернутися до лікаря.

2. Намагатися обмежити перебування на відкритому повітрі, уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок.
3. Слід обмежити відкривання вікон, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично її міняти.
4. По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.
5. Проводити вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.
6. При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною.
7. Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
8
. У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) необхідно звернутися до лікаря.
9. Продукти із власних городів мешканцям в зоні впливу пожежі перед вживанням обов’язково ретельно їх мити. 10. Уникати потрапляння під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.

11. Обмежити контакт дітей з піском та грунтом на ігрових майданчиках в населених пунктах, розташованих в зоні впливу пожежі.

З метою недопущення погіршення ситуації через пожежі, викликані горінням нафтопродуктів та інших вогненебезпечних речовин, доцільно обмежити поїздки на особистому транспорті, який дає вагомий внесок у забруднення атмосферного повітря населених місць.

Категорія: Новини