• 05th, П’ятниця, Лютий 2016

Процес впорядкування діяльності в галузі водопостачання продовжується

В понеділок, 1 лютого 2016 року, в приміщенні виконавчого комітету селищної ради відбулося засідання Робочої групи по вивченню та вирішенню однієї з найважливіших проблем сьогодення селища – забезпечення питною водою об’єктів соціальної інфраструктури, розташованих в центральній частині селища, а також багатоповерхових будинків житлового фонду ПАТ “Гребінківський машинобудівний завод”. Частина об’єктів соцкультпобуту, які являються  споживачами питної води, зокрема гімназія, загальноосвітня школа, районна лікарня, перебувають у комунальній власності Васильківської районної ради. Починаючи з листопада місяця 2015 року водопостачання вищевказаних об’єктів майже припинилося, що викликало численні скарги як жителів багатоквартирних будинків, так і юридичних осіб, зокрема адміністрацій Гребінківської лікарні та загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. З метою врегулювання ситуації була створена Робоча група, до складу якої ввійшли представники ПАТ “Гребінківський машинобудівний завод”, посадових осіб виконкому селищної ради, комунального господарства виконкому, Гребінківської лікарні,  загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, представники жителів багатоквартирних житлових будинків та  громадськості.

Відкрила засідання селищний голова Збаращенко Н.С., яка повідомила, що виконавчий комітет завжди переймався і переймається проблемою  забезпечення питною водою центральної частини селища та доповіла, які роботи вже були виконані по удосконаленню роботи артсвердловини протягом 2010 – 2016років. Наталія Сергіївна наголосила, що сьогодні всі ці заходи не є ефективними, що проблема потребує комплексного підходу і об’єднання зусиль адміністрації  Машинобудівного заводу, селищної ради та власника будівель комунальної власності, а саме Васильківської районної ради.

Голова правління ПАТ “Гребінківський машинобудівний завод” Майструк Ю.Б. В своєму виступі відмітив, що проблема з водопостачанням є як технічною,  так і природною, проте на запитання головуючої засіданням про кількість підключених до центральної водопровідної мережі споживачів індивідуального житлового сектору та фактичне споживання води об’єктами соцкульпобуту селища не було надано чіткої відповіді.

Заступник селищного голови Руденко В.М. у своєму виступі наголосив, що діюча артезіанська свердловина будувалась виключно для забезпечення питною водою відомчого житлового фонду машинобудівного заводу та об’єктів соцкультпобуту, розташованого в центральній частині селища. Для водопостачання селища за кошти машинобудівного заводу в районі вулиці Лугова було збудовано дві артезіанські свердловини та мережу водогону, яка була заведена в центр селища. В адміністрації машинобудівного заводу був намір збудувати станцію другого підйому питної води, яка б повністю вирішила проблему водопостачання. На жаль, вода в збудованих заводом артезіанських свердловинах виявилась із підвищеним вмістом заліза, а до будівництва станції другого підйому води у адміністрації заводу не дійшли руки. Свердловина та водопровідні мережі належним чином довгий час не обслуговувались.

Директор комунального підприємства виконкому Парфьонов М.С. запропонував на місці діючої свердловини влаштувати бак для накопичення води з насосами, регулюючою автоматикою з тим, щоб мати можливість в години мінімального споживання води набирати воду в бак і в пік споживання відбирати з баку воду в центральну мережу. Проблема в тому, що для втілення цієї пропозиції бажано було збудувати споруду, а також вирішити фінансові проблеми для закупівлі необхідного обладнання.

Прозвучали також і інші пропозиції, які було узагальнено. У підсумку кожен член Робочої групи отримав конкретне завдання. Вивчення цієї проблеми продовжується, наступне засідання Робочої групи заплановано на наступний понеділок, а саме на 08 лютого цього року.

Категорія: Новини