• 15th, Четвер, Жовтень 2015

Управління соціального захисту населення Васильківської районної державної адміністрації звертає увагу мешканців Васильківського району на деякі питання щодо спрощеного порядку оформлення субсидій.

У зв′язку із наближенням опалювального сезону звертаємо увагу мешканців району на питання щодо спрощеного порядку оформлення субсидій, які найбільш часто виникають під час прийняття рішення про доцільність оформлення житлових субсидій.

1. У чому полягає спрощеність оформлення субсидії?

– У стандартній ситуації, коли кількість проживаючих у помешканні відповідає фактичній кількості пожильців, для отримання субсидії треба подати лише заяву і декларацію про доходи усіх зареєстрованих у квартирі чи будинку.

2. Які доходи повинні бути у сім’ї, щоб вона могла претендувати на субсидію? За який період фахівці враховують доходи при обрахунку розміру допомоги?

– Враховують дохід за весь 2014 рік. Усі дані вносять у декларацію. Нагадаю, програма надання субсидій розрахована на допомогу тим, хто не в силі самотужки сплатити за комунальні послуги. Тож чим менший дохід сім’ї, тим більший розмір субсидії. До прикладу, якщо у помешканні проживає одна особа і рівень її доходів – на рівні мінімальної зарплати, то обов’язкова плата за житлово-комунальні послуги становитиме 250-300 грн, решту покриватиме допомога від держави.

Розрахунок розміру субсидії роблять у кожному випадку індивідуально. Все залежить від середньомісячного сукупного доходу сім’ї, чисельності осіб у домогосподарстві і розміру плати за житлово-комунальні послуги у межах норм. Причому розмір щомісячного платежу для сім’ї залежить від доходу на одну особу на місяць у гривнях. Тому я раджу всім перевірити своє право на призначення субсидії. Якщо в літній період (тобто без сплати за опалення) вам можуть нічого не нарахувати, то вірогідно, що ви матимете допомогу, коли за тепло доведеться платити.

3. Чи існують обмеження, що заважають оформити субсидію?

– Цього разу зняли усі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій (наявність у власності житлових приміщень, транспортних засобів, земельних ділянок, здача у найм житлового приміщення тощо). Окрім єдиного – здійснення одноразової дороговартісної покупки, тобто на суму понад 50 тис. грн.

4. Питання щодо працевлаштування членів сім’ї?

— У спрощеному механізмі оформлення субсидії людина не повинна бути обов’язково працевлаштованою чи стояти на «біржі», тобто на обліку в центрі зайнятості. Але при розрахунку сукупного доходу дохід такого члена сім’ї приймають на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб ( у вересні – 1378 гpн). Звісно, якщо ви отримуєте допомогу із безробіття (а вона нижча, ніж мінімальна зарплата), то вам будуть зараховувати той дохід, який отримуєте. Те саме – зі студентами, які мають стипендію, тобто фактичну виплату.

5. Як людям повідомляють про те, що вони матимуть субсидію? Має надійти якийсь лист?

Зв’язок йде через сільські та селищні ради.

6. На який термін зараз призначають субсидію?

Якщо громадянин звернувся за призначенням субсидії у травні цього року, то субсидію йому призначать на 12 місяців із місяця звернення. Причому розмір допомоги на опалювальний період розрахують додатково, після отримання інформації від організацій, що надають послуги, про розмір платежу за житлово-комунальні послуги виходячи з цін і тарифів, які діятимуть на той час. Чому виникає різниця між літніми і зимовими розрахунками – зрозуміло, адже додається значна сума сплати за тепло.

До слова, після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту без звернення громадян здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців – прим.) для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді. Тобто ще раз подавати документи нікому вже не доведеться. Але є одне уточнення: громадянин, якому призначили субсидію, зобов’язаний протягом місяця інформувати органи соціального захисту про зміни у кількості зареєстрованих у помешканні/будинку осіб, їхній соціальний статус, зміни у переліку отриманих житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг. Нагадаю, суму субсидії, виплачену внаслідок подання громадянином документів із недостовірними відомостями, він змушений буде повернути.

Ось ми і дійшли до тих моментів, які стримують людей від подання документів на субсидію. Насамперед, для призначення субсидій потрібно подавати персональні дані і декларацію про доходи всієї родини. Дехто із заявників не впевнений, що цю інформацію не розголосять.

Така думка є безпідставною. Велика кількість громадян нашого району отримують інші види соціальних допомог? Наприклад, коли в родині народжується дитина. Крім того, багото мешканців Васильківщини отримують різні пільги. Уся інформація – в Єдиному державному реєстрі пільговиків. Те саме роблять ті, хто хоче отримувати субсидію. Ще не було жодного факту розголошення персональних даних жителів Васильківщини. Діє Закон про захист персональних даних. Кожен державний працівник несе адміністративну і навіть кримінальну відповідальність за розголошення особистої інформації.

Категорія: Новини