• 29th, Вівторок, Вересень 2015

Інтерв’ю з приводу

ГРОМАДА І ВЛАДА СЕЛИЩА ГРЕБІНКИ : ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ, ТІСНА СПІВПРАЦЯ  І ПОЧУТТЯ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ                                         ЗА СВОЮ МАЛУ БАТЬКІВЩИНУ

26 вересня у смт. ГРЕБІНКИ іменини. Гребінківчани та гості сьогодні святкують 403-тю річницю з часу заснування селища. Гребінки – багаторазовий переможець щорічних обласного конкурсу «Місто (селище) найкращого благоустрою» та Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку». Така неодноразова перемога  багато про що говорить, а в першу чергу – про результативну співпрацю місцевої громади і селищної влади, що базується на взаєморозумінні  і  почутті відповідальності за свою малу Батьківщину.

З чим же в нинішньому році прийшло селище до свого Дня народження? Про це – наша сьогоднішня розмова з Гребінківським селищним головою Наталією Сергіївною. ЗБАРАЩЕНКО.

– Наталіє Сергіївно, здається, ще недавно розпочала свою роботу селищна рада нинішнього, УІ-го, скликання, а на порозі – наступні місцеві вибори. Тож підсумки роботи депутатського корпусу і виконавчого комітету селищної ради можна назвати ще й подарунком до Дня селища? Адже Васильківщина роками спостерігає за життям Гребінок і робить висновки, що воно досить успішне. А будь-який успіх – завжди результат копіткої, напруженої праці…

– Під час своєї каденції селищна рада затвердила ряд важливих для своєї діяльності законодавчих документів, які, можна сказати, поступово вибудували систему, котра крок за кроком вела нашу громаду, всіх нас   до такого рівня життя, який би  личив  цивілізованим людям ХХІ століття. Це, зокрема, Правила благоустрою території по забезпеченню чистоти і порядку в селищі Гребінки; Правила дотримання тиші у громадських місцях; Програма реалізації повноважень щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і і законних інтересів громадян на території Гребінківської селищної ради на період 2011 – 2015 років. Щорічно за поданням виконавчого комітету затверджувалися Програма соціально-економічного розвитку селища та бюджет селищної ради, які коригувалися  протягом року відповідно до їх виконання тощо.

– А як у Гребінках з дорогами? Адже їх благоустрій залишається одним з перших питань і на загальнодержавному рівні…

– Наш виконавчий комітет у свій час розробив Програму «Утримання селищних доріг», яку затвердили своїм рішенням на сесії депутати. За час каденції проведено роботи з реконструкції доріг вулиць  Спартаківська, Набережна, Ленінградська, пішохідної доріжки по вул. Леніна – на загальну суму 1469495,06 грн., капітального ремонту вул. Перемоги, Спартаківська, Мічуріна на загальну суму 2076032 грн., виконано поточний ремонт доріг вул. Котовського, Ярова,  Чехова, Індустріальна, Челюскінців, Чайковського, Молодіжна, Червоноармійська, Білоцерківська,  Калініна,  1 Травня, Карла Маркса, Котляревського, а також заїздів до ряду багатоповерхових будинків – на загальну суму 921571,79 грн. Виконувалися також й інші роботи.

В планах цього року – проведення реконструкції вул. Південна,

капітальний ремонт доріг вулиць Червоноармійська, продовження               вул. Набережна, провулку  8 Березня, вул. Димитрова (права сторона), поточний ремонт вул. Робітнича, заїзду до приміщення поліклініки.

Виконавці робіт дивуються: в селищі, де налічується понад 120 вулиць, майже всі дороги благоустроєні, а я радію цьому.

– Наталіє Сергіївно, всім відомо, що   коштів у бюджетах сільських і селищних рад недостатньо. Як ви виходите з цієї ситуації?

Ми тісно співпрацюємо з підприємствами, розташованими на території селища, а також з районними та обласними службами. Так, за кошти спонсорів виконані наступні роботи:

влаштування теплого туалету в приміщенні Гребінківської гімназії — 69000,00 грн.;

добудова двоповерхової споруди приміщення Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст. — 1050000 грн.;

встановлення дитячого спортивно-ігрового обладнання марки «Бімбока» в селищному парку — 120000 грн.;

встановлення дитячого спортивно-ігрового обладнання в парку біля цукрового заводу — 48000 грн.;

встановлення споруди в’їзного знаку на а/м Київ-Одеса — 50000 грн.;

встановлення лавочок на пішохідній доріжці по вулиці Леніна;

ремонт підходу до залізного містка, який з’єднує вулиці Радянська та Стаханівська;

влаштування дитячого майданчика по вулиці Кірова та спортивного обладнання на стадіоні — 35874,00 грн;

поточний ремонт дороги по вулиці Білоцерківська;

поточний ремонт дороги по вулиці Індустріальна на суму 60000,00 грн.;

нанесення дорожньої розмітки типу «зебра» на пішохідних переходах по вулиці Леніна;

встановлення лавочок та світильників в центральному парку селища.

Хочу щиро подякувати жителям вулиці Партизанська та прилеглих вулиць, які вперше за мою діяльність за власні кошти збудували та облаштували дитячий майданчик.

За кошти ПАТ «Концерн Галнафтогаз» поведено роботи з поточного ремонту дороги по вул. Індустріальна. За сприяння працівників Гребінківської дільниці Васильківської філії ПАТ «Київоблгаз», громадськості було капітально відремонтовано мостовий перехід, що з’єднує вулиці Київська і Димитрова. За кошти виконкому виготовлено та встановлено вивіски з назвами вулиць.  На жаль, у незадовільному стані перебувають дороги місцевого під’їзду до автомагістралі Київ – Одеса, підземні переходи через автомагістраль, але селищна рада не може нічого вдіяти, тому що вони перебувають на утриманні Служби автомобільних доріг Київської області. І ми не маємо права фінансувати подібні роботи, оскільки це буде трактовано як нецільове використання бюджетних коштів. Але я сподіваюся, що незабаром силами ТОВ «Альтком» ці роботи будуть виконані.

Крім ремонту та утримання доріг, велика увага приділялася відновленню та утриманню вуличного освітлення.  В різні роки (2011-2015) освітлено вулиці: Південна, Заводська, Карла Маркса, Радянська,  Чехова, Білоцерківська. В найближчий час буде включено освітлення на вулицях Партизанська, Червоноармійська, Садова. Також у цьому році плануємо освітити вулиці 1 Травня та Робітнича.

– Ми знаємо, що жителі Гребінок – люди небайдужі, соціально активні. Селищну громаду можна назвати невеликим зрілим суспільством, для якого в принципі не існує таких питань, які б вони  могли пропустити повз увагу…

– Так, і це дає змогу нам результативно співпрацювати на користь селища. Ми щорічно спільно проводимо цілий комплекс заходів з благоустрою селищних парків, меморіалів, кладовищ. Організовуємо суботники, двомісячники благоустрою Гребінок. Висаджуємо квіти в центрі, проводимо акції «Посади своє дерево», Дні благоустрою. У 2014-му році в центральному парку заклали Алею закоханих. На жаль, призупинили проведення будь-яких робіт з тієї причини, що вандалами було розбито уже встановлені лавочки та ліхтарі. Трудові колективи, громадськість, учнівська молодь – всі разом працюємо задля комфортного життя і цивілізованого обличчя селища. Під час двомісячника благоустрою приймаємо безкоштовно сміття від населення на місцевому сміттєзвалищі. В День селища традиційно підбиваємо підсумки огляду-конкурсу «Кращий благоустрій житлового фонду» в номінаціях «Кращий двір серед багатоповерхових будинків» та «Кращий благоустрій приватної садиби». Ми провели конкурсний відбір серед підприємців-виробників комунальних послуг на право збирання та перевезення твердих побутових відходів, переможцем якого стало КП «Гребінківське ЖКГ».

Наше селище регулярно брало участь у щорічних обласному конкурсі «Місто (селище) найкращого благоустрою» та Всеукраїнському конкурсі  «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку» і є його багаторазовим переможцем.   Участь у названих конкурсах принесла свої результати: за кошти обласного бюджету у 2013-му році ми придбали новий сміттєвоз на базі автомобіля ГАЗ-3309.

Працювати в нинішніх умовах непросто. Хочеться зробити багато, але часто опускаються руки, коли бачиш, що люди прислухаються  до балакунів, які по суті нічого не роблять для селища, займаються несправедливою критикою на мою адресу та на адресу депутатського корпусу. Тому хочу закликати всіх до співпраці, до конструктивну, адже це все буде тільки на користь громаді.

– Наталіє Сергіївно, сьогодні, коли різко здорожчали енергоресурси, будівельні матеріали, сантехніка, послуги спеціалістів, нелегким завданням залишається утримання приміщень комунальної власності…

– Але ми стараємося з ним справлятись. Так, у нас виконано роботи з поточного ремонту мережі електропостачання приміщення Будинку культури та котельні, яка його опалює, на загальну суму 17376 грн., облаштовано бетонну огороду, проведено роботи з реконструкції кімнат ізолятора приміщення Гребінківського СВМ на суму 30900 грн. Ми  реконструювали  системи водовідведення ДНЗ «Дзвіночок» та «Казочка»,   виконали поточний ремонт приміщення ДНЗ «Дзвіночок» і придбали для нього та встановили металопластикові вікна. В даний час продовжуємо роботи по заміні вікон в дитячих навчальних закладах. Щорічно скрупульозно готуємо об’єкти комунальної власності до роботи в осінньо-зимовий період, тому опалювальний сезон у Гребінках завжди розпочинався вчасно, без затримок.

Виконавчий комітет сприяв утриманню інших об’єктів соціально-економічного призначення.   Коштами Київської обласної дирекції УППЗ «Укрпошта» проведено ремонт зовнішньої та внутрішньої частин  приміщення Гребінківського  відділення поштового зв’язку. За кошти спонсорів змонтовано нову твердопаливну котельню для опалення приміщень Гребінківської ЗОШ і – ІІІ ст.  Силами ПАТ «Саливонківський цукровий завод» збудовано нову огорожу приміщення Гребінківської гімназії.

Предметом особливої уваги виконкому є комунальне підприємство «Гребінківське ЖКГ», яке працює в нелегких умовах. З метою зміцнення його матеріальної бази коштами виконкому придбано косу роторну на суму 11700 грн., «крота» для чистки каналізаційних мереж на суму 8500 грн., бензокоси та інші матеріали.  На сьогоднішній день за кошти селищної ради силами ЖКГ проводяться роботи по заміні труб водопровідної мережі житлового фонду.

На жаль, за багато років своєї діяльності не вирішується питання укладання договорів на вивезення сміття з жителями приватного сектору.

– Наталіє Сергіївно, одним із гострих питань сьогодення є зайнятість населення. Як у селищі справи із створенням нових робочих місць?

Протягом 2011 – 2013 р.р. на території селища встановлено нові архітектурні форми: відкрито кілька торговельних закладів, зокрема малі архітектурні форми («Гастрономчик», «Гастрономчик плюс», «Перехрестя», «Кулиничі»), що забезпечило робочими місцями   62  чоловік та покращило торговельне обслуговування жителів нашого селища. Силами Гребінківського ССТ відремонтовано магазин у центрі із зміною профілю підприємства – творено міні-маркет «Щедрий кошик».   Також у селищі розпочало роботу нове підприємство «МЕБІУС ГРУП», на якому в даний час працюють 50 жителів селища.

– Культура і спорт Гребінок відомі своїми досягненнями і здобутками не тільки на Васильківщині…

– Питання розвитку культури, фізичної культури і спорту координує Рада культурно-спортивного комплексу, яка діє з 1984-го року. В Гребінках працюють чотири народні художні колективи:   хор «Обрій»,  фольклорні ансамблі «Діброва» та «Горлиця»,  а також аматорський колектив-оркестр народних інструментів Гребінківської школи естетичного виховання. Останній у 2013-му р. став володарем Кубка в номінації ансамблю У Всеукраїнського конкурсу баяністів «Кубок Надросся». Підтвердженням високої виконавської майстерності колективу стала участь в УІІ Міжнародному конкурсі народної музики «Самородки-2013», за підсумками якого він став лауреатом ІІ премії. Художній керівник ансамблю М.В.Терещенко у 2013-му р. визнана переможцем номінації «Кращий концертмейстер Київської області» та нагороджена Почесною грамотою Міністерства Культури і ЦК профспілок України. У 2015-му р. звання «Кращий концертмейстер Київської області» присвоєно нинішньому керівнику колективу-оркестру народних інструментів Гребінківської школи естетичного виховання О.Ю. Микитенко. Художньому керівнику народного хорового колективу «Обрій» Б.М.Костенку Указом Президента України № 284/2013 присвоєно почесне звання Заслужений працівник культури України.

Щорічно, вже традиційно, в селищі проводяться масові свята і гуляння: дитячі Новорічні ранки, Масляні, до Міжнародного жіночого дня 8 Березня, Дня Перемоги, Дня захисту дітей, Дня молоді, Дня Конституції України, свята Івана Купала, Дня незалежності України, Дня селища, свята Дня працівників сільського господарства, Дня визволення селища від німецько-фашистських загарбників. У 2012 р. селище урочисто відзначило 400-річчя з часу свого заснування.

Вагомі досягнення мають і спортсмени селища. Команди з різних видів спорту успішно виступають в районних і обласних змаганнях, спартакіада. Команда селища є переможцем районної Спартакіади серед жителів сільських і селищних рад Васильківського району, переможцем районних змагань з настільного тенісу, шашок, легкої атлетики. Найбільшого успіху збірна команда селища досягла цього року. 22 серпня 2015 р. команда Гребінок, як переможець  третьої зони змагань обласних зональних змагань ІІ етапу Спартакіади серед сільських і селищних рад Київської області на «Краще спортивне село селище) Київщини 2015 року» в мальовничому селі Демидів Вишгородського району в напруженій боротьбі фінальних змагань ІІІ етапу Спартакіади виборола звання «Краще спортивне село (селище) Київщини 2015 року».   25 – 27 вересня в селищі Немішаєво Бородянського району Київської області команда селища буде представляти Київську область у Всеукраїнському фіналі. Побажаємо нашим спортсменам перемоги з тим, щоб наше селище стало кращим спортивним селищем України.

На жаль, в цьому році вже запізно нам вдалося забрати селищний стадіон з комунальної власності району до комунальної власності селищної ради, і ми встигли виконати на ньому тільки елементарні роботи. Працюю над замовленням проектної документації по реконструкції стадіону.

Найпопулярнішим, наймасовішим видом спорту є футбол. У вищій лізі чемпіонату Васильківського району честь селища захищає команда ФК «Гребінки», укомплектована в основному місцевими футболістами. За кошти виконкому в даний час закуплено комплект нової форми. Команда селища з міні-футболу, якою опікувалася компанія «Альянс успіху», посіла перше місце в турнірі з міні-футболу «Кубок Незалежності» на приз газети «Київський футбол, який проходив 16 – 17 серпня 2014 р. на НТК ім. В.М.Банникова та виграла турнір вищої ліги    м. Києва  серії А UMBRO SEASON CUP 2014 . СОК «Штурм» (Гребінки) – чемпіон Вищої ліги м. Києва з футзалу сезону 2014-2015.

ФК «Гребінки» є володарем Кубка «Пам’яті загиблих героїв Васильківщини» 2015 року.

– Наталіє Сергіївно, справжній спорт починається з дитинства…

– Безперечно. Тому особливу увагу ми приділяємо дітям. В селищі щороку проходять дитячий турнір з міні-футболу пам’яті депутата селищної ради І.А.Вереньова та легкоатлетична естафета, присвячена Дню Перемоги. Також на території Гребінок проводимо зональні змагання школярів Васильківського району Гребінківської зони. За сприяння виконавчого комітету з дітьми працюють два тренери – відомі за межами селища футболісти Андрій Білоцерківець і Микола Наконечний, які утримуються за кошти спонсорів.  Для дитячої команди мною  закуплено форму, футбольні м’ячі, забезпечуються виїзди для участі в районних та обласних змаганнях.

Ми підтримуємо також ветеранський спорт. Щорічно в селищі проходить турнір памяті кращого футболіста Київщини серед аматорів Миколи Васильєва, в якому беруть участь ветеранські команди міст Умані, Канева, Білої Церкви, Василькова, Яготина, Узина, Фастова, а ветерани селища  беруть участь у турнірах, що проходять у названих містах.

– Сьогодні, на жаль, Україна й українці працюють, навчаються, господарюють в умовах, коли держава змушена відстоювати незалежність, суверенітет і територіальну цілісність на Сході. Все це стосується кожного з нас…

– Протягом каденції виконком селищної ради проводив оборонну роботи відповідно до своїх повноважень. Виконком сприяв призову громадян на строкову військову   та альтернативну (невійськову) службу, а також їх мобілізації, підготовці молоді до служби в Збройних Силах України, організації навчальних (перевірочних) та спеціальних військових зборів. Також проводив приписку юнаків до призивної дільниці та інші заходи, визначені ст. 36 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».  За пропозицією виконавчого комітету Гребінківської селищної ради, відкрито особові рахунки сім’ям   військовослужбовців-учасників АТО, на які підприємства селища  та жителі Гребінок перераховують кошти. Для підтримки морального духу, бойової готовності та збереження життя і здоров’я мобілізованих земляків прийнято звернення селищного голови до всіх   громадян, які мають бажання підтримати наших земляків матеріально, перерахувати кошти на придбання необхідних засобів захисту за відкритими рахунками на кожного мобілізованого, яке розміщене на дошках об’яв  і на сайті селищної ради. Виконком перерахували 11-ти мобілізованим військовослужбовцям, які перебувають в зоні АТО, по 1000 грн. кожному. Працівники виконкому перерахували одноденну заробітну плату 72-й механізованій стрілковій бригаду. Підприємства селища також перерахували кошти мобілізованим у сумі 57000 грн. Громада селища надала допомогу учасникам АТО у сумі 27600 грн. В Гребінках було проведено районний захід «Діти Васильківщини – воїнам АТО», під час якого глядачі й гості закупили сувенірів на суму  811 грн. Завдяки клопотанню селищної ради, а потім – за сприяння Президента України було звільнено з полону нашого земляка, заступника командира батальйону  72-ї окремої механізованої  бригади Романа Валерійовича Засуху. Громада селища також зібрала, закупила та відправила в зону АТО бронежилети, військову форму, взуття, каски, білизну, шкарпетки, засоби гігієни, питну бутильовану воду, продукти харчування довгострокового терміну зберігання та інше, необхідне для бійців. За ініціативи директора ТОВ «Агронерудремпостач» Олексія Павловича Ходаківського та за підтримки Гребінківської селищної ради, територіальних громад сіл Соколівка, Саливонки, підприємств, підприємців та небайдужих громадян в зону АТО було організовано кілька поїздок, під час яких на передову доставили пічки-буржуйки, теплу білизну, продовольство і медикаменти.

За кошти виконкому виготовлено проект детального планування для виділення земельних ділянок під індивідуальне будівництво учасникам АТО та учасникам бойових дій на територіях інших держав,            у зв’язку з чим проведено громадське обговорення. На наступному сесійному засіданні буде розглянуто питання про передачу земельних ділянок указаним категоріям громадян у приватну власність.

Предметом особливої уваги виконкому є соціальний захист населення. Щорічно в рамках відзначення чергової річниці Перемоги підприємствами, організаціями та установами селища надається матеріальна допомога у вигляді коштів та продуктових наборів учасникам та інвалідам війни. За моїм розпорядженням та за участю підприємств і організацій Гребінок щорічно організовуємо підвезення людей на кладовище під час поминальних днів.

– Наталіє Сергіївно, Гребінки по праву заслужили почесного звання селища найкращого благоустрою й правопорядку. Якщо ж озирнутися на останні роки, то ми бачимо, що з кожним наступним нам додається екстремальних ситуацій, в т.ч. й природних. І їх треба вирішувати нагально і водночас виважено…

– До речі, щодо правопорядку, то хочу сказати, що робота по забезпеченню законності та правопорядку на території селища проводилася відповідно Програми реалізації повноважень щодо забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян на території селища Гребінки на період 2011 – 2015 років, яку затвердила сесія рішенням  від 28.07.2011 року               № 70-УІІ-УІ. На території селища працює Гребінківське СВМ. На жаль, жителі нашого селища потерпають від численних крадіжок особистого майна. Це питання перебуває на моєму постійному особистому контролі, але, на жаль, нічого змінити не можу, так як новий Кримінальний кодекс України не дає змоги притягнути до відповідальності злочинця, який здійснив крадіжку. І злочинець залишається без покарання. В районі розпочато дію пілотного проекту про патрульну службу (поліція), що, можливо, змінить ситуацію на краще.

Сесія селищної ради своїм рішенням від 2 липня 2015 р. затвердила Правила любительського спортивного рибальства та загального водокористування на водному об’єкті (нижній став) та Правила любительського, спортивного рибальства та загального водокористування на Саливонківському водосховищі.

На виконання вимог Закону України  «Про звернення громадян» у виконкомі встановлено дні прийому громадян селищним головою, заступником селищного голови, секретарем виконкому у вівторок, середу та четвер кожного тижня. Крім того, по вихідних у перші три суботи щомісяця. З метою інформування громадян мною створено два офіційні сайти селищної ради, на яких я стараюся висвітлювати найважливіші рішення ради та виконавчого комітету, основні події життєдіяльності селища.

– Наталіє Сергіївно,  саме сьогодні ми живемо в період реформ. Однією з них, і найактуальнішою сьогодні, є територіальна. Як це питання вирішується в Гребінках?

Я, як селищний голова, є членом робочої групи при Голові Верховної Ради України по проведенню добровільного об’єднання гроиад і висунула пропозицію щодо ініціювання добровільного обєднання територіальних громад: Гребінківської, Дослідницької   селищних рад,   Вільшансько-Новоселицької, Віницько-Ставської, Ковалівської, Ксаверівської, Лосятинської,     Пінчуківської сільської ради , Пологівської, Саливонківської ,Соколівської, Тростинсько-Новоселицької, Устимівської , Шевченківської,   Яцьківської сільських рад до об’єднаної Гребінківської територіальної громади.

Рішенням Гребінківської селищної ради від 13 травня 2015 року № 428- ХХІХ-VІ депутатський корпус селищної ради підтримав мою пропозицію. Адміністративним центром об’єднаної громади визначено селище Гребінки. Формування об’єднаної Гребінківської громади проходить в нелегких умовах, на що, можливо,  впливає наближення місцевих виборів але я вірю, що наша об’єднана громада буде утворена, тому що вона є спроможною і перспективною. Це дасть можливість зміцнити матеріально-технічну базу Гребінківської районної лікарні, Гребінківської ЗОШ І – ІІІ ступенів, гімназії, ЦДЮТ і дозволить жителям навколишніх сіл об’єднаної громади користуватися якісними послугами.

– Сьогодні, в День селища Гребінки, Вам, як селищному голові, є що сказати своїм людям, є про що розповісти жителям району…

– Я хочу щиро привітати всіх жителів селища Гребінки, їхніх рідних і близьких людей, наших шановних гостей з 403-ю річницею з часу заснування селища. Від усієї душі дякую гребінківчанам за взаєморозуміння і підтримку, за небайдужість і глибоке почуття патріотизму, за любов до своєї землі. Велике спасибі керівникам підприємств усіх форм власності й господарювання, трудовим колективам, які завжди йшли назустріч у вирішенні нагальних проблем у житті Гребінок, за їхню воістину християнське почуття відповідальності не тільки за свою особисту ділянку роботи, а за комфортне й спокійне життя всієї громади. Зичу всім мирного неба, міцного здоров’я, нових здобутків і щасливої дороги до 404-ї річниці наших чарівних Гребінок.

Запрошую всіх на День селища, який відбудеться в суботу,                    26 вересня ц.р. з 15.00 до 23.00 год. на центральному майдані селища.

Категорія: Новини