Історія давнього села Гребінки тісно пов’язана з Білоцерківським староством. Перші згадки про населений пункт відносяться до початку XVII століття, коли згадується в якості родового міщанського хутора з назвою Гребенники. В ті ж часи, під час розмежування Білоцерківського староства з сусідніми маєтками білоцерківський міщанин Васько Гребенник з Гребенників виступив серед старовинних місцевих мешканців-свідків. Вже в часи Хмельниччини з цього роду відомо кілька козаків Білоцерківського полку. Як повідомляють словники української мови, зокрема, «Словник української мови» Бориса Грінченка, слово «гребенник» означає ремісника, який робить гребені. Походження такого прізвища та назви родового хутора вочевидь пояснюється ремісничим фахом його мешканців.

В часи Руїни Гребенники опинилися у вирі військових дій між гетьманами Лівобережної та Правобережної України, в яких також брали участь польські, московські, татарські війська. В 1665 році лівобережний гетьман Іван Брюховецькии розгромив у битві під Гребінками польські війська й захопив військовий табір. Від того часу Гребінки були перетворені на укріплене місце, в якому постійно перебував козацький гарнізон. Згодом Гребенники відновилися вже як село й фіксуються в джерелах XVIII століття під назвою Гребінки.

Враховуючи ці давні та славні сторінки історії Гребінок вважаємо за доцільне відобразити в гербі цього селища як походження його первинної назви, так і сторінки бойової козацької минувшини. Цю задачу ми розв’язали через поєднання зображення золотого гребеня з двома срібними козацькими схрещеними шаблями. Козацька старовина в історії Гребінок підкреслена також червоним кольором полем герба, традиційним для козаччини, який символізує її військову вправність та звитягу. Колористика прапора вирішена як триколор з застосуванням кольорів селищного герба.

Опис герба селища міського типу Гребінки Васильківського району: на червоному тлі золота (жовта) гребінка, прикрашена декоративним орнаментом, під якою дві козацькі схрещені шаблі вістрями до гори. Гербовий щит мусить знаходиться в декоративному бронзовому картуші з селищним вінцем із червоної цегли.

Опис прапора селища міського типу Гребінки Васильківського району: прямокутне поле розподілене на три однакові вертикальні смуги (зліва направо) червоного, срібного (білого) й золотого (жовтого) кольорів.

Матеріал “Символи селища” було взято з книги “Моє рідне село” та опубліковано з дозволу автора Миколи Полікарповича Таран