• 11th, П’ятниця, Травень 2012

Це свято завжди з нами.

На засіданні виконкому Гребінківської селищної ради і ради ветеранів селища, було детально обговорено план роботи селищної ради і ради ветеранів з підготовки до святкування 67 річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 р.р.

Перевірено списки учасників війни по кожному підприємстві і організації Гребінок, і направлено їх керівникам для відзначення ветеранів війни.

До 9 травня всі учасники війни одержали грошову допомогу або продуктовий набір. Герой України, депутат Верховної ради Т.В.Засуха ще окремо виділила учасникам бойових дій, інвалідам війни, вдовам загиблих воїнів по 100 гривень.

Ветерани війни вдячні Т.В.Засусі і керівникам підприємств, установі організацій, голові селищної ради Збаращенко Н.С. за теплу увагу і турботу про них.

7 травня відбулася зустріч голови ради ветеранів В.М.Попкова, заступника ветеранської організації Костенка М.А. та інваліда війни Савкіна В.С. із учнями Гребінківської середньої школи І-ІІІ ступенів, вони поділилися споминами про події далекої війни.

В день Великої Перемоги під звуки юних барабанщиць до центральної площі селища прямувала колона у складі ветеранів і працівників ВАТ «Саливонківського цукрового заводу», ПАТ «Гребінківського машинобудівного заводу», ДП ДГ «Саливінківське»,  медпрацівників районної лікарні, дітей війни, учнів місцевої школи І-ІІІ ст. та гімназії.

Не всі ветерани за станом здоров’я могли прийняти участь у мітингу. Н.С.Збаращенко організувала безкоштовне їх підвезення через місцеву службу таксі.

Школярі несли Державний Прапор, Прапор селища, а гімназисти – копії  Прапора Перемоги і Прапора 167 Сумсько-Київської двічі Червонопрапорної орденів О.Суворова та Б.Хмельницького стрілецької дивізії, яка в кінці грудня визволила селище від німецько- фашистських загарбників.

На центральній площі зібралися ветерани і учасники війни, представники підприємств, установ організацій, жителів селища. Почесним гостем святкового дійства був генерал-майор морської авіації гребінківчанин Руденко М.П.

Ведуча М.В.Терещенко відкрила мітинг і запросила до слова Гребінківського селищного голову Збаращенко Наталію Сергіївну, яка із сердечними вітаннями звернулася до присутніх.

Після виступу відбулося урочисте відкриття Меморіальної плити на місці пере захоронення 32 невідомих воїнів, які загинули визволяючи Київщину від німецько-фашистських окупантів, а також трьох відомих воїнів, імена яких викарбувано на меморіальній плиті:

лейтенант Гатцук Соломон Рувимович (1902-1943)

сержант Сальников Іван Кирилович (1920- 1943)

молодший лейтенант Воронін Володимир Євсейович (1911-1943)

Право відкриття меморіальної плити було надано представникам ради ветеранів війни, праці, Збройних Сил та органів правопорядку  Гурковському В.Й., Савкіну В.С. та учням Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ст.

Окрему вдячність необхідно висловити народному депутату України  Засусі Тетяні Володимирівні ,за сприяння якої було виготовлено і встановлено Меморіальну плиту вартістю 18 тис. грн.

Настоятель місцевої церкви святої Покрови, отець Парфеній провів обряд освячення могили.

Було покладено корзини та букети квітів, вінки до Меморіалу загиблим в роки Великої Вітчизняної війни односельчанам, на якому викарбувано 286 прізвищ односельців, які не повернулися із фронтових доріг та Братської могили, де покоїться 73 воїни – визволителі Гребінок і серед них Герой Радянського союзу І.П.Бочарніков.

Перед учасниками святкового дійства виступили голова Ради ветеранів війни, Збройних Сил та органів правопорядку селища Попков В.М., генерал-майор військової авіації Руденко М.П., голова Васильківської районної ради Мазепа О.В., заступник голови Васильківської РДА Лупич К.Ю., учні Гребінківської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Перед учасниками свята виступили з концертною програмою селищний народний хор «Обрій», народний фольклорний ансамбль «Діброва», танцювальний колектив «Ромашка» ЦДЮТ, окремі виконавці, учні навчальних закладів селища.

Після закінчення урочистої частини селищний голова Збаращенко Н.С. запросила ветеранів війни до святкового столу з фронтовими 100-грамами, кулішом та закусками.

Ветерани війни селища дуже вдячні Наталії Сергіївні за її постійне піклування про ветеранів.

Заступник голови ветеранів війни, праці    Збройних Сил та органів правопорядку селища Гребінки Костенко М.А.

наші дорогі ветерани

наші дорогі ветерани

Меморіальна плита

Меморіальна плита

Покладання квітів до Меморіалу

Покладання квітів до Меморіалу

Категорія: Новини